Zielona kawka

Zielona kawa ostatnio wywołuje sensację jako sposób leczenia otyłości.

Czy możemy ufać tym sprawozdaniom? Czy może jest to tylko jeden z wielu "trybów startu"? Jak można wyjaśnić ten efekt? Odpowiedzi na te pytania należy udzielić tutaj, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Porozmawiam również o możliwych skutkach ubocznych.

Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu, ale jeden z największych problemów zdrowotnych na świecie. Według szacunków WHO w 2008 r. 1,5 mld osób dorosłych na całym świecie miało nadwagę, w porównaniu z szacunkowo 2,3 mld w 2015 r. Około jedna trzecia z nich musi być oznaczona jako silnie nadwaga.

Mimo że przyczyny są liczne i różnorodne, nasz styl życia i nadmierna podaż wysokokalorycznej żywności nie sprawiają, że nie jest nam łatwo zachować szczupłość. Wśród wielu znanych skutków otyłości wymienić należy: miażdżycę, a w konsekwencji choroby układu krążenia lub cukrzycę z poważnymi powikłaniami.

Bez względu na przyczyny i konsekwencje nadwagi u poszczególnych pacjentów, jedno powinno być takie samo dla każdego: Każdy z przyjemnością znajdzie prosty i bezpieczny sposób na schudnięcie i zapobieżenie skutkom, takim jak cukrzyca i miażdżyca. To wyjaśnia sukces zielonej kawy. Ale czy ta obietnica może naprawdę stanąć w obronie naukowej kontroli?

Efekt redukcji masy ciała leku został poznany dzięki badaniom na Uniwersytecie Scrantona w Pensylwanii, USA.

Badanie Uniwersytetu w Scranton na temat odchudzania z dodatkiem wypisu z zielonej kawy

Badanie to zostało przedstawione na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, największego stowarzyszenia naukowego na świecie, w San Diego w marcu 2012 roku i wywołało sensację na konferencji.

Spotkanie w San Diego Spotkanie Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego: Nowe dowody dotyczące wpływu utraty masy ciała na zielone ziarna kawy

W badaniu 16 osób z nadwagą zażywało ekstrakt zielonej kawy lub placebo przez 22 tygodnie. W przeciwnym razie uczestnicy nie zmienili nawyków żywieniowych. Zużyli oni taką samą ilość kalorii (średnio 2400 kalorii dziennie). Nie zmieniły też swojej aktywności sportowej.

Rezultat jest zaskakujący: 16 osób z nadwagą, z których każda przyjmowała wysokie i niskie ilości ekstraktu zielonej kawy i placebo przez sześć tygodni, nawyki żywieniowe i fizyczne były zawsze takie same. Przy wysokich dawkach u osób badanych średnia waga wynosiła 2,04 kg, przy niższych dawkach 1,54 kg, a przy placebo 0,32 kg. W ciągu 22-tygodniowego okresu obserwacji uczestnicy stracili 17 kilogramów amerykańskich funtów (7,7 kg). Ponownie odpowiadało to średnio zmniejszeniu masy ciała o 10,5 % i zmniejszeniu zawartości tłuszczu w organizmie o 16 %.

To imponujące. To badanie jest również szczególnie ważne, ponieważ jest to badanie z randomizacją, kontrolowane placebo z podwójnym ślepym ślepym ślepym ślepym testem. Ale za każdym razem wskazuje się również niewielką liczbę uczestników.

Sensowne studium przeprowadzone przez Uniwersytet w Scranton jest poparte norweskim badaniem z 2007 r., które ostatnio stało się mniej znane. Potwierdza on jednak w dużej mierze wyniki amerykańskiego badania:

Wpływ kawy wzbogaconej kwasem chlorogenowym na absorpcję glukozy w zdrowym wolontariacie i jej wpływ na masę ciała w przypadku długotrwałego użycia u osób z nadwagą i otyłych

http://www.realdose.com/wp-content/uploads/2011/07/Green-Coffee-Thom-E_J-Int-Med-Res-2007. pdf.

Wpływ utraty masy ciała na kwas chlorogenowy jest zredukowany tutaj i w innych badaniach. Występuje w kawie zielonej, a zwłaszcza w ekstrakcie zielonej kawy.

Obecnie prowadzone jest również badanie porównawcze z 2011 r., które rzekomo dowodzi, że wyniki te i działanie kwasu chlorogenowego są niebezpieczne.

W badaniu tym zaobserwowano ponad 2000 badań na ten temat, wybrano i porównano trzy odpowiednie badania. W badaniu porównawczym stwierdza się, że wyniki różnią się od siebie i że nie można składać wiarygodnych oświadczeń przez długi okres czasu.

To prawda, ale pomija fakt, że wszystkie trzy badania wykazały wyraźne zmniejszenie wagi. A ponieważ nie były to studia długoterminowe, nie mogły i nie chciały wygłaszać oświadczeń na temat długiego czasu Z

Green Coffee 5K

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Be the first to comment on "Zielona kawka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*